• 180.00 TL
  • Antalya - Ultra Herşey Dahil
  • 230.00 TL
  • Antalya - Ultra Herşey Dahil
  • 156.00 TL
  • Antalya - Ultra Herşey Dahil
  • 0.00
  • Antalya - Ultra Herşey Dahil

Ege İslami Oteller

Ege İslami Oteller

Ege Bölgesinin kıyılarındaki tatil cennetlerinde konaklayabileceğiniz Ege İslami otelleri...

Ege Bölgesi tatil ihtiyaçlarını karşılama bakımından insanların en çok tercih ettikleri İzmir, Muğla, Kütahya, Afyon ve Aydın gibi illeri içinde barındıran bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Bu bölgenin turizm bakımından çok değerli olması farklı yapıda otellerin sayısının da oldukça fazla olmasını sağlıyor. Son yıllarda ise Ege İslami oteller sayısının gittikçe arttığını görebiliyoruz.

Sayısı giderek artmasının yanı sıra her geçen yıl daha fazla kişinin ilgisini çekmeye başlayan bu tesettür oteller sayesinde Ege Bölgesi muhafazakar ailelerin rahatlıkla tatil yapabildikleri yerlerin başında yer alıyor. Bu otellerin karma yapıdaki otellerden farklı olarak her türlü hizmetini İslam inancının değer yargılarına uygun olarak gerçekleştirdiğini görebiliyoruz. Bu da muhafazakar yapıdaki ailelerin tatile çıktıklarında kendi yaşam tarzlarına uygun şekilde hizmet alabilmelerini sağlıyor.

İslam inancının muhafazakar anlayışına uygun olarak dekore edilmiş ve hizmetlerini bu anlayışa uygun olarak sunmakta olan muhafazakar oteller tüm aile bireylerinin kendileri için hazırlanmış alanlarda dinlenebilmelerini sağlıyor. Bu otellerde bulunan restoranların Türk ve dünya mutfağından seçenekler sunarken helal gıda standartlarına uygunluk konusunda da titiz davrandıklarını görebiliyoruz.

Yerli ve yabancı turistlerin özellikle yaz aylarında akın ettiği Ege Bölgesinde muhafazakar ailelere hitap eden Ege İslami oteller karma yapıdaki otellerde kalmaktan sizi kurtarıyor. Bu otelleri karma yapıdaki otellerden ayıran en büyük özellik olarak plaj, havuz ve spa salonları gibi alanlar için kadınlara ve erkeklere özel ayrılmış alanlar sunmasını gösterebiliriz. Bu sayede İslam dininde haram olarak kabul edilen davranışlardan ve ortamlardan kaçınabilmeniz mümkün kılınıyor.

İslami şartlara uygun olarak tatil yapabilme konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan birinin de yiyecek ve içecek konusu olduğunu görebiliyoruz. İslami şartlara uygun gıdalar sunmakta olan, helal kesim yapılmamış et kullanarak ya da domuz yağı kullanılan yiyecekler hazırlamayan restoranlara sahip İslami oteller sayesinde yiyecek ve içecek tüketimi konusunda da endişe duymak zorunda kalmıyorsunuz. Bu otellerde bulunan restoran ve kafelerin alkollü içecek satışı ve tüketimini de yasaklıyor olması sayesinde inançlarınıza ters düşebilecek herhangi bir davranış içerisine girmemeniz mümkün hale geliyor.

Farkında olmadan sizin için kabul edilmeyen ortamlarda yer almamak adına helal tatil yapmanıza olanak sağlayan otellerde kalmayı tercih etmelisiniz. Bu otellerin sadece tesettürlü aileleri kabul ediyor olması sayesinde çevrenizde rahatsız olabileceğiniz açıklıkta giyinen kişilerin olması da engelleniyor. Havuza ya da denize girerken, plajda güneşin keyfini çıkarırken çevresinde erkeklerin olması muhafazakar bayanlar için kabul edilemez bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için gerekli çalışmaları yürüten otellerde kalarak kendinizi bu alanlarda daha rahat hissedebilirsiniz.

İslami tatil anlayışına ters düşebilecek ortamlara girmenizi engelleyen oteller arasından titizlikle seçim yapan sitemizde, tüm beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak otellere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan oteller hakkında detaylı bilgiler alabilmeniz ve bu otellerin sunduğu avantajları rahatlıkla görebilmeniz sayesinde seçimlerinizi çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu yüzden tüm rezervasyon işlemleriniz için sitemizin online servisinden ve çağrı merkezinden mutlaka faydalanmalısınız.

Bir otelfiyat.com Hizmetidir.