Kemer İslami Oteller

Kemer İslami Oteller

Koyları ile ünlü Kemer'de konaklayabileceğiniz Kemer İslami Oteller...

Türkiye'nin tatil başkenti olarak adlandırılan Antalya'da bulunan Kemer ilçesi 52 kilometrelik kıyı şeridi ile yaz turizminin hareketlenmesini sağlayan yerleşim bölgelerinden biridir. Adını 1910'lu yıllarda kendilerini dağlardan gelen sellerden korumak için ördükleri 23 km'lik taş duvardan alan ilçe; deniz, orman ve dağların bir arada bulunması sebebiyle cazip turistik alanlar arasında yer almaktadır. Tüm bu özellikleri ile muhafazakâr ailelerin de bu ilçeye ilgi duyması sebebi ile her geçen yıl Kemer İslami oteller sayısının arttığı görülmektedir.

Girintili çıkıntılı kıyı yapısına sahip olması sebebi ile pek çok koy bulunan ilçede Beldibi meydanından başlayarak Tekirova'ya dek olan kıyının tamamının doğal plaj olduğu görülmektedir. Bu kıyıdan tesettürlü ailelerin de istedikleri gibi yararlanmasını sağlamak için muhafazakâr oteller kadın ve erkekler için ayrı özel plajlar sunmaktadır. Kadınların olduğu plaja erkeklerin girememesi ve burada sadece bayanların hizmet vermesi tesettürlü aileler için tercih sebebi olarak da görülebilmektedir.

Konumu sebebi ile sahip olduğu özelliklerin yanı sıra pek çok doğal ve tarihi güzelliğe de sahip olan Kemer'de İslami tatil yaparken gezip görebileceğiniz pek çok yer de bulunmaktadır. Bunlar arasında özellikle Phaselis Antik Kenti, Idyros Antik Kenti, Beydağları Milli Parkı, göynük Kanyonu, Üçoluk Yaylası, Beldibi Mağaraları, Sırtlanini Mağarası, Paris Batığı ve Selçuklu Av Köşkü'nü mutlaka görmelisiniz.

İslam inancına sahip kişiler için ideal bir seçim olarak karşımıza çıkan Kemer İslami oteller, sadece kadın erkek ayrı plaj ve havuzlar sunmakla kalmamaktadır. Ayrıca ailenizle baş başa vakit geçirmenize olanak sağlayan özel küçük havuzlar da sunulmaktadır. Bu bakımdan balayınız için de ideal bir alternatif olarak bu otellerde konaklamanız doğru bir karar olacaktır.

İslam inancına sahip olup tesettürlü yaşam biçimini benimsemiş kişilerin kalabildiği tesettür otellerde konaklama ihtiyaçlarınız karşılanırken beslenme ihtiyaçlarınız için de İslami şartlara uygunluk aranmaktadır. Restoran ve kafelerde helal gıda standartlarına uygunluk aranırken alkollü içecek satışının kesinlikle yasak olduğu da görülmektedir. Bu durum içiniz rahat bir şekilde buralarda yeme ve içme ihtiyaçlarınızı gidermenize olanak sağlamaktadır.

Helal tatil anlayışına uygun olarak hizmetlerini sürdüren bu otellerde muhafazakâr ailelerin tatil yapma ihtiyacının karşılandığı görülmektedir. Karma yapılı otellerde sahip olamadığınız konforu size Türkiye'nin en sevilen tatil bölgelerinden biri olan Kemer'de sağlayan otellerde konaklarken İslam tarihi ve kültürünü daha iyi anlamanıza olanak sağlayacak küçük geziler de gerçekleştirmeniz mümkündür.

İslam inancına uygun şekilde tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği İslami otellerin sayısı her ne kadar sürekli artıyor olsa da yaz sezonunun açılmasıyla birlikte bu otellerde yer bulma konusunda sıkıntılar ortaya çıkabilmektedir. Bu sıkıntıları yaşamamak ve hayal ettiğiniz gibi bir tatil geçirmek için sitemizin sunduğu erken rezervasyon olanaklarından mutlaka yararlanmalısınız. Bunun için online ya da çağrı merkezlerimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Bir otelfiyat.com Hizmetidir.