Çeşme İslami Oteller

Çeşme İslami Oteller

İzmir'in en popüler tatil yöresinde bulunan Çeşme İslami Oteller...

Şüphesiz İzmir, yaz tatiline çıkacak olan kişilerin aklına gelen ilk şehirlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. İzmir?de yılın 300 günü güneşli havanın hakim olması turizm açısından gözde şehirlerden biri olmasını sağlıyor. Tatil için İzmir'i tercih edenlerin pek çoğu ise Çeşme'nin doğal ve tarihi güzelliklerinden faydalanmayı tercih ediyor. Bu yüzden Çeşme İslami oteller sayısının da her geçen gün arttığını görebiliyoruz.

İslam inancına sahip yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken muhafazakar oteller tesettürlü aile yapısına sahip kişiler için gereken tüm düzenlemeleri yapıyor. Kadınların sadece hemcinsleri ile birlikte kullanabileceği plaj, havuz ve spa salonları sunmakta olan bu otellerde sadece aile bireylerinin kullanabileceği özel alanlar da bulunuyor. Bu sayede siz ailenizle birlikte bu alanlarda dinlenirken yabancı gözlerin varlığı sebebi ile rahatsız olmak zorunda kalmıyorsunuz.

Bayanların dinlendiği bölümlerde sadece bayanların hizmet verdiği İslami oteller rahatlamak için gittiğiniz otellerde inançlarınıza uygun şekilde tatil yapabilmenize olanak sağlıyor. Tatil için Çeşme'yi tercih eden ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetleri ile her yıl daha fazla kişinin ilgisini çeken bu otellerde İslam inancına sahip kişilerin tatil sırasında ihtiyaç duyabilecekleri her hizmet gerçekleştiriliyor.

Yaz döneminde tatil yapmak isteyen muhafazakar ailelerin ve özellikle de tesettürlü bayanların büyük bir sıkıntısını gideren Çeşme İslami oteller tamamen tesettürlü ailelere hizmet etmek için kurulmuş durumda. Aile bireylerinin sadece hemcinsleri ile birlikte bulunduğu tesis olanaklarını sunan bu otellerde bayanların diledikleri kıyafetlerle havuza ya da denize girerek yüzüp eğlenmesi sağlanıyor. Kadınlar için ayrılan bu bölümlerde sadece bayanların hizmet etmesi de kendinizi daha rahat hissedebilmenizi mümkün kılıyor.

Çeşme'nin özellikle yabancı turistler tarafından da büyük ilgi görüyor olması karma otellerde kalmayı özellikle muhafazakar aileler için daha zor hale getirebiliyor. Kadın erkek ilişkileri bakımından daha rahat bir tutum sergileyen bu kişilerle aynı ortamda bulunmak İslam inancına sahip kişiler için rahatsız edici bir hale gelebiliyor. Bu yüzden İslami tatil yapmak isteyen aileler için muhafazakar aile yapısına uygun hizmetler sunan otellerde kalmak çok daha doğru bir seçim olabiliyor.

Otel için tesisleri ile dinlenme ve eğlenme ihtiyacınızı karşılayan tesettür oteller İslam'a uygun şekilde hazırlanan yiyecekler sunan restoranları ile de yedikleriniz konusunda endişe duymanızı engelliyor. Helal gıda standartlarına uygun şekilde hazırlanan et yemekleri ve alkolü içecek satışının yasak olması ile bu oteller her bakımdan İslami inanç ve değerlerine uygun şekilde tatil yapmanızı mümkün kılıyor.

Çeşme'de bulunduğunuz zamanı dilimini daha fazla eğlenerek geçirmeniz için helal tatil yapmanıza olanak sağlayan bu otellerde kalırken aynı zamanda otel dışında bulunan kültürel zenginlikten de faydalanabilirsiniz. Antika pazarı, Çeşme kalesi içinde bulunan Çeşme müzesi, Alaçatı'nın taş evleri ve Sakız Adası bölgede gezip görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Günü birlik turlar sayesinde tüm bu güzellikleri görme olanağına sahip olabilirsiniz.

Bir otelfiyat.com Hizmetidir.